Něco o nás

Ahoj všichni naši kamarádi

dne 12.8.2014 jsme pro Vás spustili nový web 🙂
(ten starej byl fakt již děsnej :-()

Doufáme, že bude přehlednější, hezčí a hlavně odpovídat novým technologiím. Budeme rádi za jakékoli připomínky a nápady k novému webu. Můžete je vkládat do komettářů k tomuto článku.
Přejeme pěkný zbytek prázdnin a někde na vystoupení nashledanou

Váš admin Couvej

Něco o nás

Histrorie kapely sahá 20 let zpět, kdy partička ochotnických nadšenců (a trempíků) založila první sestavu country kapely a nazvala ji Couvej. Název kapely je zkratkou “COUntry VEsměsJednoduchá 🙂 a to odpovídá prvotnímu (i dnešnímu :-)) zaměření kapely. Nejdříve začínala jako kapela hrající u táboráků a ječící do hlubokých lesů tenkrát oblíbené songy známých i neznámých českých a amerických country kapel. Postupem času kdy odešlo pár členů a noví členové přibyli, se sestava ustálila na 7 členech. Jádro tvoří “staří” chlapíci, kteří Couvej zakládali.rupakodpociva

(pozn. admina: v roce 2010-podzim 2011 kapela prošla velkou obměnou, jádro v čele s Rupákem zůstalo, viz. sekce obsazení)

Couvej je ryze “hospodskou” kapelou, ale  hrajeme i country bály, svatby, případně kamarádům a známým na oslavách a “zaplativším” lidem, kteří mají zájem o vyluzování někdy něžných tónů z našich nástrojů. Oblast působení Couvej je v okrese Děčín, vyjíždíme však několikrát do roka i na pozvání našich kamarádů do různých zapadlých koutů naší vlasti.

Repertoár kapely je ryze český (s vložkami známých instrumentálních skladeb starých, dnes už klasiků country) Jako jedna z mála kapel na okrese Děčín jsme “neslkouzli” do luhů a hájů “popularní” muziky, a jsme věrní pouze country. U nás nenajdete bohužel (nebo bohudík??  :-))) žádnou ze skladeb českých rockových a pop kapel.

Napsat komentář